Cumartesi Anneleri yasağı için: Taksim'de hayat yine durduruldu

08.09.2018 - 09:52

İstanbul Emniyeti yaptığı yazılı açıklamada, Cumartesi Anneleri'nin düzenlediği oturma eylemine yönelik yasak kararı bulunduğunu ve bu karar nedeniyle tedbir amaçlı bazı yolların sabah 08.00'den itibaren trafiğe kapatılacağını bildirdi. Cumartesi Anneleri, İHD'nin sokağında eylemlerini gerçekleştirdi.

1995 yılından beri mücadele eden anneler ve kayıp yakınları, bu hafta 702. kez buluşmayı hedefliyordu.

İstanbul’un Beyoğlu bölgesinde bu sabah bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbul Emniyeti, yolların trafiğe kapatılma gerekçesi olarak Cumartesi Anneleri’nin eylemini gösterdi.

Emniyetten yapılan yazılı açıklamada “‘Cumartesi Anneleri’ olarak bilinen oluşum tarafından yapılacak her türlü etkinliğin Beyoğlu Kaymakamlık makamı tarafından yasaklanması nedeniyle ilimiz Beyoğlu ilçesinde alınacak tedbirler kapsamında; 08 Eylül 2018 günü saat 08.00’dan itibaren tedbirlerin bitimine kadar trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar aşağıda belirtilmiştir” denildi.

Cumartesi Anneleri baskılara rağmen mücadelesini sürdürüyor

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’nde bir araya gelen Cumartesi Anneleri, kayıp yakınları ve hak savunucuları, buradan Galatasaray Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre kitlenin önünü İstiklal Caddesi’ne çıkan Büyükparmakkapı Sokak'ta kesen polis, kayıp yakınlarının meydana gitmelerine izin vermedi.

Cumartesi Anneleri: Mücadeleye devam

Cumartesi Anneleri, Erdoğan’dan randevu talep etti

Hükümetten Cumartesi Anneleri'ne yasak

Kayıp yakınlarından polis saldırısına ve İçişleri Bakanı Soylu’ya tepki

Süleyman Soylu’dan Cumartesi Anneleri’ne hakaretler

DSİP'ten açıklama: “Cumartesi Anneleri’nden elinizi çekin!”

Doğan Özkan: “Cumartesi Anneleri’nin mücadelesini engellemek mümkün değil”

700. haftada Cumartesi Anneleri'ne yasak

Maside Ocak: “700 hafta geçti, tükenmedi umudum”

Hükümete Kayıplar Sözleşmesi’ni imzalama çağrısı​Bültene kayıt ol