Migros depo işçileri Anadolu Grubu genel merkezi önünde eylemde

05.02.2021 - 14:51
Haberi paylaş

Geçtiğimiz ay sendikaya üye oldukları için ücretsiz izne çıkarılan Migros Şekerpınar deposu işçileri direnişlerinin 32. gününde Migros’un bağlı olduğu Anadolu Grubu’nun İstanbul Ümraniye’deki binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Anadolu Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan geçtiğimiz hafta burada bir uyarı eylemi yapan çalışanlardan bir dosyayla yeniden gelmelerini istemişti. İşçiler, yanlarında getirdikleri dosyanın Özilhan tarafından kabul edilmesini talep ediyor. Oturma eylemi ve halaylarla devam eden direniş Özilhan dosyayı alana kadar sürecek. 

Güvenlik amirinin “benim dosya geleceğinden haberim yok” demesi üzerine işçiler “kimse işçilerle dalga geçemez” diyerek durumu protesto etti. Eylem sırasında sık sık “İşçiler burada, Özilhan nerede?”, “zafer direnen emekçinin olacak”, “bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “sendika hakkımız engellenemez”, “işçiyiz, haklıyız, kazanacağız”, “yaşasın Migros direnişimiz” sloganları attı. İşçilerin üye olduğu DGD-Sen’in Örgütlenme Sekreteri Neslihan Acar konuşmasında işçilerin çalışma koşullarından kaynaklanan sağlık sorunlarını, işyerinde yaşanan taciz ve mobbingi gündeme getirdi.  İşçilerin bina kapısındaki oturma eylemi sürüyor. 

Bültene kayıt ol