Faşistler tehditlere devam ediyor

15.11.2023 - 11:13
Haberi paylaş

Ülkücü mafya lideri Alaattin Çakıcı, HEDEP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu tehdit etti. Organize suç örgütü lideri mecliste yaşanan HEDEP-MHP tartışmasına taraf olarak katıldı. Konu AYM'ye müdahale...

Çakıcı, “Densiz herif. Aklını başına al, sakın bir daha boyundan büyük laflar etme” dedi.

Emniyet raporlarında organize suç örgütü olarak kayda geçmiş bir çetenin lideri, MHP lideri Devlet Bahçeli ile yakın ilişkileriyle tanınıyor. 

Peki insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu neden tehdit edildi?

Gergerlioğlu'nun mecliste yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Devlet Bahçeli, AYM’den hak ihlali almış bana ve bazı eski siyasetçilerimize ‘terörist’ diyerek hakaret ve iftira etmiştir. Bu hakaret ve iftiraları misliyle Bahçeli’ye iade ediyorum. Siyasette seviye kaybına dair hepimiz duyarlı olalım. Halkın vekiline hakaret, halka hakarettir. Bahçeli, talimatlarını Mustafa Şentop’a dinleterek, vekilliğimi düşürüp ‘Adalet Nöbetimde’ beni Meclis’ten çıkarsa da AYM’nin 15’e 0, oybirliği kararı ile Meclis’e döndüm. Hadsizliği ve zulmü yendim. Halkımızla beraber yendik. Hukuka çarpacaksın, Bahçeli. Hazmedeceksin Bahçeli. Haddini bileceksin Bahçeli. Anayasayı ve Anayasa Mahkemesi’ni tanıyıp yerine oturacaksın Bahçeli. Soyadımı bile doğru telaffuz edemeyen Bahçeli, Türkçe öğren de gel. Sen önce Sinan Ateş’in katilinin niye Olcay Kılavuz’un evinde çıktığını, … açıkla.”

Gergerlioğlu’nun sözlerinin ardından MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, yerinden söz aldı. Akçay, “Bu, biraz evvel, yerinden konuşma yapan Gergerlioğlu’nun bütün bu hadsiz sözlerini misliyle, misliyle kendisine iade ediyoruz. Ve en kısa sürede de psikiyatrik tedavi görmesini salık veriyorum. Yani bu, psikolojik dengesi bozulmuş…” dedi.

Gergerlioğlu’nun yerinden tepki göstermesi üzerine, Akçay; “Sen ağzını topla. Adi herif. Genel Kurula hitap etmiyor, haddini bilmiyor. TBMM Genel Kurulu’nun mehabetine uygun olmayan konuşmalar yapıyor. İyice sınırı aştı” diye konuştu.

Gergerlioğlu, “Sen kimsin. Haddinizi bilin” diye bağırdı.

İktidar ortağı faşist partinin hedefinde AYM başkanı var

Siyasallaşmış yargıda iç savaş, anayasal düzenin tanınmaması ve adaletsizlik

Bültene kayıt ol