(Video) Irkçı senatör kafasına yumurtayı yedi

16.03.2019 - 19:16
Haberi paylaş

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen saldırıların ardından yaptığı açıklamada "Ölenler masum değildi" diyen Avustralyalı Senatör Fraser Anning, genç bir aktivistten hak ettiği cevabı aldı.

Senatörün bir açıklama yaptığı sırada elindeki kamerayla görüntü alan 17 yaşındaki bir genç, diğer elindeki yumurtayı politikacının başında kırdı. Bu durum karşısında genci tokatlayan Anning ile genç arasına güvenlik görevlileri girdi.

Irkçılık karşıtı genç, polis tarafından gözaltına alındı.

Ne yapmıştı?

Irkçı senatör, aşırı sağcı terör saldırısından sonra katliamda ölenleri suçlayan ifadeler kullanmıştı:

"Toplumumuzdaki her türlü şiddete karşıyım ve silahlı saldırı eylemlerini de kınıyorum. Şiddet eylemi, yapılanları haklı çıkarmamakla birlikte bu saldırının vermek istediği mesaj, hem Avustralya'da hem de Yeni Zelanda'da toplum içerisinde artan Müslüman nüfusa karşı büyüyen korkunun bir göstergesidir.

Her zaman olduğu gibi sol görüşlü politikacılarımız ve medyamız, bugünkü hadisenin ardında yine silah yasaları veya milliyetçi görüşlere sahip kişilerin olduğunu öne sürmek için yarışa gireceklerdir. Lakin bunların hepsi klişe saçmalıklar.

Bugün Yeni Zelanda sokaklarında kan dökülmesinin asıl nedeni, göçmen programıdır ki her şeyden önce fanatik Müslümanların Yeni Zelanda’ya göç etmesine olanak sağladı.

Açık konuşalım, bugünkü saldırının mağduru Müslümanlar olsalar bile, asıl failler genellikle onlar oluyor ve Müslümanlar dünya çapında inançları adına insanları öldürüyorlar.

İslam, bir bütün olarak dini lider kılığına giren 6'ıncı yüzyıl despotunun şiddet ideolojisidir. Ona karşı çıkan herkese karşı sonsuz savaşı haklı kılıyor ve inanmayanları ve dinden dönen herkesin öldürülmesi çağrısında bulunuyor.

Gerçek şu ki, İslam başka inançlara benzemiyor. İslam faşizmin dini bir yönüdür. Son hadisenin katillerinin bu vahşi, yabani inancın üyelerinin olmaması onları suçsuz kılmaz, suçsuz oldukları anlamına gelmez."

Bültene kayıt ol