İşten atılan Çiğli Belediyesi işçileri direnişte

15.06.2024 - 14:08
Haberi paylaş

Yerel seçimler sonrası 147 işçi işten atıldı. Belediye önünde direniş var.

Duyurularını paylaşıyoruz.

"31 Mart seçim sonuçları demokrasiye, hukuka, adalete hasret kalan işsizlik, yoksulluk, geçim derdi altında ezilen tüm yurttaşların umutlarının yeniden yeşermesini sağlamıştır ve biz işçiler; tam da bu umutla daha iyiyi, daha güzeli ve umudumuzu yeşerten baharlı günleri yakın etmek için “tırnak ile, diş ile umut ile, düş ile canla başla çalışmaya devam ederken dün 16.30 itibarıyla Çiğli Belediyesi'nden 125 Çibel işçisi 22'de Çiğli Gıda işçisi toplamda 147 işçi işten çıkarılmış ve bu 147 işçinin umutlarının başka bahara kalmasına neden olmuştur.

Bu 147 işçi içerisinde hamile olan, yeni doğum yapan ve raporlu olan işçiler de vardır. Herhangi bir gerekçe gösterilmeden hepsinin iş akitleri tek taraflı olarak fesih edilmiştir.Bu konuyla ilgili bilinçli olarak “Mart ayında işbaşı yapanların fesihleri yapılmıştır,çıkartılanlar bankamatikçidir” şeklinde söylentiler yayılsa da çıkartılan işçiler arasında 6 ay hatta 2 yıldan fazla çalışanlar da bulunmaktadır ve hiçbir çalışan bankamatikçi değildir.

Biz bu söylentileri de üyelerimizin işten çıkartılmalarını da kabul etmiyoruz.! 

Bizler Çiğli Belediyesi işçileri olarak bugün itibariyle işimize geri dönene kadar Çiğli Belediyesi önünde “İşimizi Geri İstiyoruz” pankartımızla direnişimizi her gün devam ettireceğiz ve mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz!

Bizler biliyoruz ki bu ekonomik krizin ortasında her şeyden tasarruf edilir, ancak işçiden asla tasarruf edilmez.

Sayın Belediye Başkanına buradan sesleniyoruz; bizlerin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın tek geçim kaynağı buradan aldığımız maaşımızdır!

Bu ekonomik krizin ortasında bizi işten çıkartarak bizim için hayati önem taşıyan ve tek geçim kaynağımız olan maaşlarımızın elimizden alınması demek, çocuğumuzun ekmeğinin kesilmesi, geleceğinin karartılması demektir.

Biz işimize aşımıza, dönene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.!

VE KAZANACAĞIZ

KAZANACAĞIZ

KAZANACAĞIZ !

YAŞASIN DİSK

YAŞASIN GENEL-İŞ!

DİSK / GENEL-İŞ İZMİR 8 NOLU ŞUBE YÖNETİM KURULU"

Bültene kayıt ol