Hiçbir kurum kabul etmedi, Suriyeli kadın üç çocuğuyla sokakta kaldı

02.09.2017 - 13:04
Haberi paylaş

Suriye’de süren savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınan bir kadın, hiçbir kurum tarafından kabul edilmeyince, üç çocuğuyla birlikte sokakta kaldı.

CNN Türk'te yer alan habere göre, üç çocuğunu alarak Halep’ten kaçıp Türkiye’ye gelen kadın, önce İstanbul’a gidip bir süre sokaklarda kaldı. Genç kadın, daha sonra Kurban Bayramı’nda Adana’ya geldi. Ancak burada da gidecek kimsesi olmadığı için sokakta kalmaya başladı.

Biri henüz kucağında bebek, diğerleri ise 4 ile 7 yaşlarında olan 3 çocuğuyla kadının sokakta kaldığını gören vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, kadını ve 3 çocuğunu Buruk Mahallesi’ndeki mülteciler kampına götürdü ancak kamp yetkilileri Türkiye’ye kaçak yollardan geldiği için anne ve çocuğunu kampa almadı. Polis, bunun üzerine kadını sığınma evine götürdü. Burada yetkililer de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmadığı ve geçici kimlik kartı olmadığından kadını ve 3 çocuğunu almadı.

Polis sonunda kadın ve çocuklarını Adana İl Göç İdaresi Müdürlüğüne götürdü ancak yetkililer gerekli belgeleri olmadığı için kadını ve çocuklarını alamayacağını söyledi. Bunun üzerine polis haber merkezine telsizle ulaşarak, "İstanbul’dan gelen bir kadın ve 3 çocuğu var bunları kimse almıyor ne yapacağımızı bilmiyoruz" diye bilgi verdi.

Bültene kayıt ol