İYİP sözcüsü HDP'yi suçladı

18.09.2019 - 16:01

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasını destekleyen İYİP'in sözcüsü Ağıralioğlu, HDP'yi "terörle arasına mesafe koyamayan bir organizasyon" olarak niteledi.

İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Genel Başkan Meral Akşener liderliğinde toplanan Başkanlık Divanı’nın ardından gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Diyarbakır'da oturma eylemine değinen Ağıralioğlu, Süleyman Soylu'nun HDP önüne gitmesini ""Devletin bakanları terörle arasına mesafe koyamayan bir partinin önündeki eyleme katılamaz. Bu devletin itibarına suikasttır. Terörü destekleyenlerin canına okur devlet. Bu konudaki hassasiyetimiz devletin vakarı adınadır" sözleriyle eleştirildi.

Ağıralioğlu kimdir?

Yavuz Ağıralioğlu, 1995-1997 yıllarında Nizâm-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı; Muhsin Yazıcıoğlu'nun genel başkanlığı döneminde Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği ve genel başkan yardımcılığı yaptı. 2011 yılında BBP genel başkanlığına aday oldu. 

Mayıs 2018'de İyi Parti'ye katıldı. İYİP İstanbul milletvekili seçildi. Halen Meral Akşener'in yardımcısı.Bültene kayıt ol