Ahmet Kaya filmi iddiasına varislerinden tepki

12.03.2019 - 15:13

Ahmet Kaya’nın varisleri Kaya’nın hayatının anlatılacağı ‘AHMEDO İki Gözüm’ isimli bir film çekildiği iddialarına tepki göstererek, kendilerinin böyle bir izinleri bulunmadığını açıkladı.

Ahmet Kaya’nın varisleri Çiğdem Kaya (Öztürk), Melis Kaya ve Gülten Kaya ile Gam Müzik ve Yayıncılık, Ahmet Kaya’nın hayatıyla ilgili ‘AHMEDO İki Gözüm’ adlı bir film çekildiği yönünde Medya Radar’ın yapmış olduğu habere tepki gösterdiler.

Bu haberlerle kamuoyunun ve Ahmet Kaya’nın sevenlerinin manipüle edildiği söylenen açıklamada, “Ahmet Kaya’nın yasal varilerinin, kendilerinden izin alınmadan Ahmet Kaya’yı dolaylı ya da dolaysız konu alan, çağrıştıran, onun hikayesinin anlatıldığı ya da esinlenmeler içeren, eserlerinin yer aldığı hiçbir projeye Türkiye Cumhuriyeti sınırları ya da tüm Dünya kapsamında izinleri de yoktur” denildi.

Suç duyurusu

Açıklamada kamuoyuna ve hukukçulara da seslenilerek, “Değerli kamuoyu ve sevenlerinin, sanatçının yasal temsilcileri tarafından açıklanmayan ya da doğrulanmayan hiçbir bilgiye itibar etmemesini rica ederiz. Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri ve savcılıkları bakımından, bu açıklamanın aynı zamanda bir ‘suç duyurusu’ niteliği taşıdığını da bilgilerinize sunmak isteriz” ifadeleri kullanıldı.Bültene kayıt ol