Roni Margulies

Roni Margulies son yazıları

Roni Margulies tüm yazıları

11.02.2015 - 02:32

Kaos Taciri Lobiler Konfederasyonu (KATLOKO)

Türkiye için, dünya çok tehlikeli bir yer. Her tarafta birileri sürekli Türkiye’ye karşı bir şeyler yapıyor, örgütleniyor, kumpaslar kuruyor, memleketi batırmak için elinden geleni ardına koymuyor. 

Bütün dünya bir “lobi”, Türkiye’yle uğraşıyor. Daha doğrusu, bir “lobiler konfederasyonu” olarak düşünmek gerek dünyayı. Çeşit çeşit çünkü bu lobiller. Ama birlikte davranıyorlar.

Biz Türk milleti bu korkunç durumun farkında değildik, Allah’a şükürler olsun, AK Parti sayesinde öğrendik. Millî duyguları hepimizden daha güçlü olan Sayın Cumhurbaşkanı tehlikenin farkına vardı da, önlem alabildik.

Daha geçen gün, Sayın Başbakan Sayın Cumhurbaşkanı’ndan aldığı ilhamla tekrar ikaz etti hepimizi:

“Kaos tacirlerine boyun eğmeyeceğiz. Buradan ilan ediyorum, biz ne Yahudi lobisine ne Ermeni lobisine ne Rum lobisine boyun eğdik, bundan sonra da eğmeyeceğiz. Şimdi bir de paralel lobisi çıktı. Onlara mesaj yollayan paralel lobiye de sesleniyorum: Nerede olursanız olun izzetle karşınızda duracağız, bu millete, bu vatana yaptığınız bu ihanet dolayısıyla zelil olacaksınız.”

Bu güzel sözlerin tabii ki çok yüreklendirici bir yanı var. Bugüne kadar hiç boyun eğmemiş olduğumuzu bilmek de, bundan sonra eğmeyeceğimizi bilmek de insanı çok rahatlatıyor. AK Parti olmasa, Lobiler Konfederasyonu’nun elinde oyuncak olurduk alimallah.

Öte yandan, kaygılanmadan da edemiyor insan. Yahudi lobisi, Ermeni lobisi, Rum lobisi derken, şimdi bir de paralel lobisi! Nasıl baş edeceğiz yahu bu kadar çok ve güçlü lobiyle? Az buz lobiler değil bunlar. Yahudi lobisi, herkes bilir, Amerika’yı yönetiyor, Ermeni lobisi de Fransa’yı. Ellerinde MOSSAD filan gibi güçlü araçlar var. Paralel lobisi, yine herkesin bildiği gibi, Türkiye’de hem yargıyı hem polisi kontrol ediyor, silahlı kuvetlere bile sızmış olduğu kuşkusuz.

Paralel lobinin şimdi diğer lobilerle işbirliği yapıyor olması ne anlama gelir, biliyor musunuz? Paralel lobi polisi kontrol ediyor, Yahudi lobisi paralel lobiyi kontrol ediyor, demek ki polisi MOSSAD kontrol ediyor. Benden herkese tavsiye: polisin eline düşmenize yol  açacak herhangi bir şey yapmayın, Yahudilerin eline düşmüş olursunuz, çok fena olur.

Bizde olduğu gibi, dünyada da KATLOKO’ya kafayı takmış, bunun sonucunda kafayı yemiş, evinden hiç çıkmayan, duvarlarını ses geçirmez boyalarla boyayan, telefon gibi aletler kullanmayan deliler vardır.

Ama başka yerlerde bunlar genellikle Başbakan, Cumhurbaşkanı filan olmazlar.

Roni Margulies

[email protected]

(Sosyalist İşçi)


Bültene kayıt ol