Uzaklaştırma cezası biter bitmez cinayet işledi: “Namusumu temizledim”

13.11.2017 - 08:53

Kadınların her gün bir başka bir şekilde erkek şiddetiyle karşı karşıya olduğu Türkiye’de, bu defa zulmün adresi Adana oldu. Nuh Murat Demirci adlı şahıs, kendisine şiddet uyguladığı için boşanma davası açan eşi Leyla Dönmez’i silahla ağır şekilde yaraladı ve Dönmez’le ilişkisi olduğunu iddia ettiği Volkan Dal’ı da öldürdü. Olaydan sonra trafik polisi tarafından yakalanan katil, “Namusumu temizledim” dedi.

Adana’da, 37 yaşındaki Nuh Murat Uludemirci, iki ay önce boşandığı 34 yaşındaki Leyla Dönmez’i tabancayla ağır yaralayıp, eşinin ilişkisi olduğunu “düşündüğü” iş arkadaşı 23 yaşındaki Volkan Dal'ı öldürdü. DHA’nın haberine göre; Uludemirci’nin cumhuriyet savcılığınca verilen “evden uzaklaştırma” cezası yeni bitmişti.

Olay, dün saat 21.00'de, merkez Çukurova ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’nde meydana geldi. Çocuk yaşında (15) Nuh Murat Uludemirci ile evlenen Leyla Dönmez’in bu beraberlikten bir çocuğu da oldu. Özel bir şirkette çalışan Dönmez, Uludemirci'ye kendisine şiddet uyguladığı için boşanma davası açtı. Bunun üzerine cumhuriyet savcılığı, Uludemirci’ye iki ay evden uzaklaştırma cezası verdi.

Uzaklaştırma biter bitmez cinayet işledi

İki ay önce boşandığı Dönmez’in birlikte çalıştığı Volkan Dal ile ilişkisi olduğunu “düşünen” katil Uludemirci, telefonla eski eşini arayıp, tehdit etmeye başladı. Uzaklaştırma cezası biten Uludemirci, olay günü işten çıkan Dönmez ile birlikte yürüyen Dal'a kurşun yağdırdı. Kanlar içinde yere yığılan Dal, olay yerinde yaşamını yitirdi. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Dönmez ise Adana Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

“Namusumu temizledim”

Olayın ardından kaçmaya çalışan katili, kavşakta görev yapan bir trafik polisi yakaladı. Suç aleti silaha da el koyan polis, telsizden asayiş ekiplerini anons etti. Gözaltına alınan şüpheli, sorgusunda, “Çocuğu yaşındaki erkekle birlikte oluyor. Namusumu temizledim” dedi.

Volkan Dal’ın cenazesi, otopsi için Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Polisin olayla ilgili soruşturmasının sürdüğü belirtildi.Bültene kayıt ol