(Video) “Barışa söz ver” diyenlerden çağrı: Vedat Türkali, Gülten Kaya, Halil Ergün...

17.02.2015 - 12:32
Haberi paylaş

Vedat Türkali, Gülten Kaya, Halil Ergün, Yıldız Önen ve Selma Köroğlu, Barışa söz ver kampanyasının etkinliğine çağrı yaptı.

Güncelleme:

Barışa söz ver kampanyasından duyuru:

"Haftasonu Özgecan Aslan için yapılacak eylemler nedeniyle, Barışa Söz Ver yürüyüşümüzü Mart ayına erteliyoruz. Yeni tarih en kısa sürede duyurulacaktır."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çözüm süreciyle ilgili ne düşündükleri ve barışa söz ver denildiğinde akıllarına neyin geldiği sorularını yanıtlayan aydın ve aktivistler, şöyle konuştular:

Vedat Türkali:

Çözüm süreci ne demek? Bugün barış için en gerekli atılacak adım çözüm yapmaktır. çözüm sürecinde durum bu. 'Çözüm sürecinde falan yere geldik', bunlar dalavere laflar ben bunlara inanmıyorum. Önemli olan süreci değil çözümü kurtarmak, çözümü bir an evvel halkların istediği çizginin üzerine oturtmaktır. 

Gülten Kaya:

Çözüm sürecine olan güvenim ve inancım bütün halkların eşit yurttaşlığının kabulü ile ve bunun anayasal güvence altına alınmasıyla güçlenecektir. Kardeş olmanın güzelliği ve apaydınlık bir dünya için barışa söz ver.

Yıldız Önen:

Çözüm sürecini Kürt halkının tüm haklarının garanti altına alınacağı bir süreç olmasını umut ediyorum. Barışa söz ver platformu bu hakların garanti altına alınması için elinden geleni yapanların platformu.

Halil Ergün:

Büyük adım... Bu işin dönüşü yok çünkü Türkiye halkarı barış sürecinin tamamlanmasını istiyor. Bütün kalbimle ve inancımla barış sürecinin içinde olduğumu söylemek istiyorum. Barışa söz ver.

Selma Köroğlu

Tüm sorunların sona erdirilmesi, tüketilmesi, ve bu ülke bağlamında Kürt meselesinin barışa kavuşturulması ve Kürt halkına haklarının teslim edilmesi. Halkarın barışı ve huzuru için barış vadinde bulunmak ve huzur içinde olmak.

Bültene kayıt ol