(Video) John Lennon ve Yoko Ono'nun belgeseli Imagine beyazperdede

20.08.2018 - 14:33
Haberi paylaş

John Lennon ve Yoko Ono tarafından çekilen Imagine isimli belgesel restore edilmiş hâliyle sinemalara geliyor. 

İngiliz müzisyen John Lennon ve Japon müzisyen Yoko Ono’nun otobiyografik belgeseli ‘Imagine’, 38 yıl aradan sonra Eylül ayında restore edilmiş haliyle tekrardan izleyiciyle buluşacak. Belgesel, ikilinin 1971 yılında kaydettikleri albüm Imagine’ın yapım sürecini belgeliyor ve daha önce hiç görülmemiş görüntüler sunuyor. Restore edilmiş ve içerisinde Plastic Ono Band’in de yer aldığı remiks bir versiyonuyla karşımıza çıkacak olan belgesel, 17 Eylül’den itibaren dünyanın dört bir yanında vizyona girecek.

Eagle Rock Entertainment tarafından restore edilen ve içerisinde ikilinin grubu Plastic Ono Band’in görüntülerinin de yer aldığı daha önce hiç görülmemiş 15 dakikalık bir kısmı da barındırıyor. Imagine, hem Lennon’ın 1971 tarihli solo albümünün adı hem de albümün içinde bulunan aynı isimli parça. 3 kez Grammy ödülü kazanmış Paul Hicks tarafından ses dizaynı yapılan filmin içerisinde George Harrison, Fred Astaire, Dick Cavett ve Jack Palance’ın yanı sıra film yapımcıları Jonas Mekas ve Andy Warhol da bulunuyor.

Efsanevi The Beatles'ın üyesi olan John Lennon, 8 Aralık 1980'de 40 yaşındayken New York'taki evinin önünde vurularak öldürülmüştü. Lennon, sosyalist görüşleriyle tanınıyordu. 

Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. 

 

Bültene kayıt ol