Tehdit edildi, korunmadı, katledildi

12.11.2020 - 12:33
Haberi paylaş

Cinsiyetçi ve maço siyaset ile uygulamalardan cesaret bulan katil, Çilem Kılıç'ı öldürdü, annesini ve komşusu kadını da yaraladı.

Her gün kadın cinayeti haberleri gelmeye devam ediyor. 12 Kasım günü daha yarısına gelmeden iki kadın öldürüldü.

İzmir Dikili'de yaşayan 23 yaşındaki Çilem Kılıç, boşandığı Alper Gül tarafından sokak ortasında silahla vurularak öldürüldü.

Çilem Kılıç'ı vuran katil durmadı, kadının annesi ve bir akrabasını da evlerini basarak kurşunladı.

Alper Gül, boşanma süreci sonunda Çilem Kılıç'ı defalarca tehdit etmişti. Katil, anne ve komşuyu yaralandıktan sonra kendini de öldürdü.

Çilem Kılıç, katledilmeden önce, polise gidip boşandığı erkek tarafından ölüm tehditleri aldığını söyleyip, koruma talep etti. Fakat koruma verilmedi. 

Katil sosyal medya hesabında açık açık  yazmışken korunmadı ve hayatı elinden alındı.

Kadınlar isyan ediyor

Malatya'da yaşayan 73 yaşındaki Emine P. de koruma kararı bulunan evli olduğu erkek tarafından tüfekle vurularak katledildi.

Kadın örgütleri ve çok sayıda kadın sosyal medya kullanıcısı, #ÇilemKılıç ve #EmineP. etiketleriyle kadınları korumayan devleti ve hükümet politikaları protesto ediyor.

2020 yılının dokuz aylık bölümünde 369 kadın cinayeti gerçekleşti. Her birine bakıldığında devletin ve yargının kadınları korumamasının, katil erkeklere cesaret verdiği görülüyor.

Bültene kayıt ol