Şarkıcı Sıla uğradığı şiddeti ifşa etti: #SeninleyizSıla

02.11.2018 - 05:11
Haberi paylaş

Şarkıcı Sıla Gençoğlu, birlikte olduğu oyuncu Ahmet Kural’dan şiddet gördü. Sıla, durumu savcılığa bildirirken, sosyal medyadan da bir mesaj yayımladı.

Sıla ismiyle tanınan şarkıcı Sıla Gençoğlu, birlikte olduğu oyuncu Ahmet Kural’dan şiddet gördüğü gerekçesiyle savcılığa giderek şikayette bulundu. Ahmet Kural hakkında uzaklaştırma kararı çıkarıldı.

Avukatı Dr. Rezan Epözdemir ile birlikte adliyeye gelen Sıla, “İfade vermeye geldim, Ahmet Kural’dan şikayetçiyim" derken, avukatı Epözdemir, “Aile mahkemesi uygun gördü, fiziki şiddet nedeniyle ilgili kanun gereği başta uzaklaştırma olmak üzere koruma kararı verdi. Hak arama özgürlüğümüzü kullandık. Bununla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayetçi olduk. Başsavcılık makamı da Sıla Hanım’ın müşteki sıfatıyla ifadesine başvurdu. Evde yaşanan bir darp, cebir, psikolojik şiddet, hakaret ve tehdit eksenli bir soruşturma. Artık bundan sonra top yargıda” dedi.

“Dilsiz kalmamayı seçiyorum”

Sıla, Instagram hesabından da konuyla ilgili bir mesaj yayımladı. Mesaj şöyleydi: “Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek. Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp 'Ben şiddete uğradım' diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiçbir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!”

Sosyal medyada da #SeninleyizSıla etiketiyle kampanya başlatıldı.

Bültene kayıt ol