Adaletsizliklere bir adaletsizlik daha eklendi

12.05.2022 - 15:31
Haberi paylaş

Yargıtay, iktidarın hedef seçtiği siyasetçilerden biri olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na açılan üç davadan verilen cezaları onadı. Siyasi yasaklı haline getirilen Kaftancıoğlu'nun önündeki tek yargı seçeneği Anayasa Mahkemesi.

Canan Kaftancıoğlu'na, sosyal medya paylaşımları nedeniyle "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret", "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

"PKK/KCK silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçundan verilen 1 yıl 6 ay hapis ile "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçundan verilen 2 yıl 8 hapis cezaları ise bozuldu.

Yargıtay 3. Dairesi'nin verdiği karar sonrası ilk açıklamasını yapan Canan Kaftancıoğlu, "Biz iktidardaki kötülüğü gönderinceye kadar bu ülkede sadece Canan Kaftancıoğlu için değil, 84 milyon için hukuku ve hukukun üstünlüğünü sağlayıncaya kadar her şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Asla ve asla umudunuzu kaybetmeyin" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tüm milletvekili CHP İstanbul İl Başkanlığı'na çağırdı.

Ayrıntılar geliyor...

Bültene kayıt ol