'Yeter artık, insanları canından bezdirdiniz'

26.04.2021 - 16:03
Haberi paylaş

AKP'li Üsküdar Belediyesi, İBB'nin açtığı halk ekmek bayisinin kuruluşunu engelledi. Bu durumu protesto eden Kiraztepe Mahallesi sakini kadının isyanı, güne damgasını vurdu.

Sosyal medyada sıkça paylaşılan videoda, Üsküdar Belediyesi zabıtaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ucuza ekmek satan büfesinin açılışını engelliyor.

Üsküdar ilçesindeki Kiraztepe Mahallesi'nde yaşayan semt sakini kadın, sadece ucuz ekmek satışının engellemesini değil, "kentsel dönüşüm" adı altında yaşadıkları sosyal yıkımı da teşhir etti:

"Biz de sıcak ekmek yemek istiyoruz. O zaman halk ekmek gibi 1 TL yapın ekmek fiyatlarını, bu halk ekmek büfelerine gerek kalmasın. herkes gitsin büfeden alsın. Yeter artık, insanları canından bezdirdiniz. İnsanları canından ettiniz, evinden ettiniz, yurdundan ettiniz. Ben Kirazlıtepe sakiniyim, Kirazlıtepe'de evlerimizden ettiniz.

Bizi darmadağın ettiniz, yuvalarımızı dağıttınız, yeter artık. Çekin elinizi yakamızdan. Bir ekmek büfesidir, bırakın insanlar ekmeğini yesin, ucuz ekmek alsın. Kuyruklarda bekliyoruz saatlerce, siz de gidip o kuyruğa bir girsenize. Yöneticiler, engel olmak isteyenler bir de siz girin şu kuyruklara. Artık bıktık. Canımızdan bezdik. Konuşuyorum, çünkü ben mağdurum. Çünkü benim evimi yıktılar, evimi darmadağın ettiler. Şimdi de ekmeğimi alıyorlar elimden."

Öte yandan AKP'li Ümraniye Belediyesi de halk ekmek bayisinin kuruluşunu engelledi.

Bültene kayıt ol