Berfin Özek'le dayanışma: “Vardık, varız, var olacağız”

12.06.2019 - 08:31

Kezzaplı saldırı sonrası yüzü yanan ve kadınların desteğiyle tedavisi yapılan Berfin Özek, herkese teşekkür ederek, “Desteklerinizi bekliyorum. Bu süreçte yanımda olmanızı istiyorum” dedi.

İskenderun Kadın Platformu, Casim Ozan Çeltik isimli şahısın kezzaplı saldırısı sonrası yüzü yanan ve kadınların desteğiyle tedavisi yapılan Berfin Özek’in durumuna ilişkin açıklama yaptı. Eğitim Sen İskenderun Şube binasında yapılan açıklamaya kadınların yanı sıra Özek de katıldı. 

Sanık Casım Ozan Çeltik hakkında “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldığını hatırlatan İskenderun Kadın Platformu Üyesi Avukat Mehtap Sert, davanın ilk duruşmasının 4 Temmuz’da görüleceğini söyledi. Sert, Bodrum’da 13 Haziran’da kontrollerinin yapılarak 17 Haziran’a ameliyat tarihi verildiğini belirterek, kendileriyle dayanışma içerisinde olanlara teşekkür etti. Sert, “Birlikte bir kadın mücadelesiyle Berfin’e geleceğe umut örmek için çalışmaya devam ediyoruz. Vardık, varız, var olacağız” dedi.

Açıklamada konuşan Özek, kendisine destek olan herkese teşekkür ederek, 17 Haziran’da ameliyat olacağını söyleyerek, “Beni hayatta tutan sizlersiniz. Bana güç veren sizlersiniz. Yüzüm gülüyorsa, sırf siz varsınız diyedir. Gücümü sizden alıyorum. Sağlık Bakanlığı tüm masrafları karşıladığı için teşekkür ederim. Desteklerinizi bekliyorum. Bu süreçte yanımda olmanızı istiyorum” şeklinde konuştu.

(Mezopotamya Ajansı)

Berfin Özek için kampanya başlatıldıBültene kayıt ol