Trendyol’un ardından Aras Kargo ve Sürat Kargo - Kuryeler mücadelede!

27.01.2022 - 12:59

Trendyol kuryelerinin kontak kapatma eylemlerinin ardından Aras Kargo esnaf kuryeleri de Denizli’de kontak kapattı. Bu sabah saatlerinde esnaf kuryeler zam talebiyle kontak kapatırken sadece sabit çalışanlar işe devam etti.

Denizli’de Aras Kargo’ya çalışan 60’a yakın esnaf kurye, bir süredir zam talebiyle iş yavaşlatma, kontak kapatma ve benzeri eylemlerle harekete geçmeyi tartışıyordu. Esnaf kuryeler, bugün sabah iş bırakarak görüşme gerçekleştirmek için konvoy halinde bölge müdürlüğü binasına gitti.

Basına konuşan bir kurye, “Denizli ve çevre illerde yapılan zamlarla ilgili iş yavaşlatma yapılıyor. Bugün dağıtım yapmadık, bölge müdürlüğündeyiz. Yabancı sermayeye geçtiğinden beri bizi bekletiyorlar ve yapılan zam yüzde 10 bile değil. Denizli, Akdeniz bölgeye bağlı ayrı bir bölge. Fethiye, Aydın, Marmaris, Nazilli, Denizli’ye bağlı. Sabit çalışanlar devam ediyor, biz dağıtım yapmıyoruz şu an” diyerek zam taleplerini sözlerine ekledi. 

Sürat Kargo’da eylem var 

Dağıtım şirketlerinde çalışan emekçilerin sefalet zamlarına ve kötü çalışma koşullarına karşı direnişleri yayılıyor. Sürat Kargo kuryeleri de bu sabah İstanbul’da konvoy yaparak çalışma koşullarını protesto etti.


SEÇTİKLERİMİZ

Ümit Kıvanç
Rusya’nın egemenleri

Bültene kayıt ol