Ülkesinde Suriyeli istemeyenler
(Bu yazı, AltÜst dergisinin 24. sayısından alıntıdır. AltÜst'e ulaşabileceğiniz satış noktaları: http://www.altust.org/satis-noktalari/)
Antikapitalistler'den iklim atölyesi
Antikapitalistler platformu, 23 Eylül Cumartesi günü İstanbul'da "Geleceğimiz tehlikede: İklim yıkımı" başlığıyla iki oturumlu bir iklim atölyesi düzenleyecek.
İzmir’de de sayacılar iş bıraktı
Ayakkabı tekellerine karşı Adana, İstanbul, Antep ve Konya’da iş bırakan saya işçilerine İzmir’deki işçiler de katıldı. Suriyeli ve Türkiyeli işçilerin beraber mücadele ettiği saya direnişinde talep sayaya yüzde 40 zam. 
Türkiye, İran ve Irak'tan ortak bildiri
Türkiye, Irak ve İran Dışişleri Bakanları, ABD'nin New York kentinde gerçekleştirdikleri üçlü toplantının ardından Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) 25 Eylül'de yapılacağı açıklanan bağımsızlık referandumuna karşı ortak bir bildiri yayınladı.
Nuriye ve Semih'in 14 avukatı tutuklandı
Açlık grevindeki eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın gözaltına alınan 16 avukatına bu dosyanın ve Berkin Elvan, Dilek Doğan, Hasan Ferit Gedik davalarının avukatı olmaları suçlaması yöneltildi. Cumhuriyet Savcısının tutuklama talep ettiği avukatlardan Didem Baydar, Şükriye Erden, Ayşegül Çağatay, Ebru Timtik, Aytaç Ünsal, Zehra Özdemir, Yağmur Ereren, Engin Gökoğlu, Süleyman Gökten, Aycan Çiçek, Naciye Demir, Behiç Aşçı, Barkın Timtik ve Özgür Yılmaz tutuklandı; Ahmet Mandacı ve Ezgi Gökten serbest bırakıldı.
Müebbet hapis cezası bozuldu
Yargıtay, kendisine sistematik olarak cinsel saldırıda bulunan Nurettin Gider'i öldüren Nevin Yıldırım hakkında yerel mahkemenin verdiği müebbet hapis cezasını bozdu.
Kılıçdaroğlu'nun “adaleti” bitti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’da düzenlenen “Fındık için Adalet” mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu’nun hedefinde yine Suriyeli mülteciler ve çözüm süreci vardı. 
Katalan halkı sokakta
İspanya polisi, dün ​Katalan hükümetine bağlı bazı bakanlık binalarını bastı. Barselona sokaklarında tanklar görüldü. Katalan halkı ise sokaklara çıkarak bağımsızlık referandumu için protesto gösterilerine başladı.
Güney Koreli sosyalistlerden açıklama
Sosyalist İşçi'nin Güney Kore'deki kardeş gazetesi İşçi Dayanışması [Workers' Solidarity], nükleer gerilimin arkasında yatanları ve Güney Kore işçi sınıfının buna verdiği tepkileri açıkladı.
Trump'tan “şer ekseni” konuşması
ABD Başkanı Donald Trump ilk defa BM Genel Kurulu’nda konuştu. Kuzey Kore’yi tamamen yok edebileceklerini söyleyen Trump, İran ve Venezuela’yı da tehdit etti.  Türkiye’ye teşekkür eden Trump’ın konuşması İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu tarafından takdirle karşılandı.
javascript