Suriye düğümü İdlib'de mi çözülecek?
Suriye'nin kuzey batısındaki İdlib'de, cihatçı gruplar arasında geçen hafta çıkan çatışmaların ardından Nusra Cephesi öncülüğündeki çatı örgütü eyaletteki kontrolünü artırdı.
Saldırılar hakkında suç duyurusu
Alperen Ocakları’nın Filistin ile İsrail arasında yaşanan Kudüs gerginliğini bahane ederek Türkiyeli Yahudilerin ibadet yerleri olan Neve Şalom ve Ahrida Sinagogları önünde gerçekleştirdiği ırkçı eylemlere karşı Çağlayan Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunuldu.
İşçi haklarının en kötü olduğu 10 ülke
Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu Küresel Haklar Endeksi, 2017 yılında 139 ülkede işçi hakları incelendi. İşçilere yönelik fiziksel şiddet ve tehdit olaylarının yaşandığı ülke sayısının sadece bir yılda yüzde 10 arttığını söyleyen raporda, Türkiye işçi haklarının en kötü olduğu 10 ülke arasında gösterildi.
OHAL Komisyonu'na 17 bin başvuru
OHAL'in yarattığı mağduriyetleri gidereceği iddiasıyla kurulan komisyona ilk haftada 17 bin başvuru geldi.
Cumhuriyet davasında ikinci gün
Cumhuriyet gazetesinin 11’i tutuklu 17 çalışanının yargılandığı davanın ikinci duruşması dün görüldü.
Halk veto ettirdi
Polonya’da sağcı hükümetin yargı üzerindeki nüfuzunu artıracak yasa teklifi, sekiz gündür süren kitlesel protestoların ardından cumhurbaşkanı tarafından veto edildi.
“Türkiye, AKP'den ibaret değildir”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısında konuştu.
“Hero” tişörtü gözaltıları 33'e çıktı
15 Temmuz darbe davasındaki sanıklardan birinin giydiği "Hero" tişörtü üzerine başlayan gözaltılar sürüyor.
Adalet ve vicdan nöbetleri başladı
Geçtiğimiz günlerde ‘Demokrasi Mücadele Planı’nı açıklayarak ‘Adalet ve Vicdan Nöbetleri’ başlatacağını belirten Halkların Demokratik Partisi, dün grup toplantısını Diyarbakır’da gerçekleştirdi.
Bir kapitalizm hikayesi
Hindistan'ın Madya Pradeş eyaletindeki sebze hallerinde, silahlı korumalar nöbet tutuyor. Domates fiyatlarının iki katına çıktığı eyalette, hırsızlık vakalarındaki artış sebebiyle bu önlemin alındığı söyleniyor.
javascript