Enternasyonal Sosyalizm dergisi çıkıyor
Enternasyonal Sosyalizm dergisi Ekim Devrimi’nin 100. Yılına saygı duruşunda bulunan bir sayıyla hayatına başlıyor. 
Savaşa karşı barış mücadelesi
Irak ve Suriye’deki savaş ortamı, Kürtlerin düzenlediği bağımsızlık referandumu ve İdlip operasyonu ile birlikte tırmanışa geçti.
“1917: Rusya'nın Kızıl Yılı”
Ekim Devrimi’nin öyküsü ilk kez bir çizgiromanla Türkçe'de! Z Yayınları, 1917: Rusya’nın Kızıl Yılı için 18 Ekim Çarşamba akşamı İstanbul'da bir tanıtım gecesi düzenliyor.
Şırnak’ta iş cinayeti
Cudi dağının eteklerinde bulunan kaçak madende göçük meydana geldi. 7 işçi öldü, bir işçi ise ağır yaralı. 
Soma katliamı davasında tahliye
Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 yılında 301 madencinin öldüğü iş cinayeti ile ilgili davada vardiya amiri Mehmet Ali Günayçelik tahliye edildi. Madenci aileleri tahliyeye tepki gösterdi. 
Kürt halkına bölgesel saldırı
Güney Kürdistan halkının iradesini tanımayan Irak merkezi hükümeti, ordusuyla ve mezhepçi çeteleriyle Kerkük ve Şengal’e saldırıyor. Başta Türkiye ve İran olmak üzere tüm bölgesel güçler ve büyük emperyalist devletler de buna destek oluyor.
Katalan liderler tutuklandı
İspanya devleti, Katalonya’nın bağımsızlığından yana olan Katalan Ulusal Meclisi (ANC) lideri Jordi Sanchez ile Omnium adlı kuruluşun yöneticisi Jurdi Cuixart’ı tutukladı. 
Irkçılık karşıtları Atina’da buluştu
Geçtiğimiz cumartesi günü Yunanistan’ın Atina kentinde ırkçılık karşıtı koalisyon KEERFA’nın düzenlediği Irkçılık Karşıtı Konferans gerçekleşti.
Barzani'den açıklama
IKBY lideri Mesud Barzani, Mesud Barzani, Haşdi Şabi ve Iraklı güçlerin Kerkük ile Kürdistan Bölgesi’ne yönelik saldırıları hakkında yazılı bir açıklama yayımladı.
AÜ öğretim elemanını ihbar etmiş
Barış imzacısı ve Eğitim Sen üyesi Can Irmak Özinanır, Ankara Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışırken önce BİMER ihbarı üzerine açığa alındı, sonra ihraç edildi. Savcılıktan eline ulaşan kararla Ankara Üniversitesi’nin hiç açmadığı soruşturmadan dolayı kendisini “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamasıyla savcılığa bildirdiğini ve hakkındaki suçlamanın düştüğünü öğrendi. 
javascript