Şeker fabrikaları özelleştiriliyor
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bir açıklama yaparak Türkşeker’in 14 fabrikasının özelleştirilmesi için ihale sürecinin başladığını duyurdu.
Diren Coşkun açlığına son verdi
Cezaevinde maruz kaldığı ayrımcılık sebebiyle ölüm orucuna başlayan tutuklu trans aktivist Diren Coşkun, taleplerinin cezaevi yönetimi tarafından karşılanacağının beyan edilmesiyle ölüm orucunu bir süreliğine durdurdu.
Afrin’de rejim yanlısı milisler devrede
Suriye devlet televizyonu ve YPG, Esad rejimi yanlısı milislerin Afrin’e girdiği şeklinde yayın yapıyor, Anadolu Ajansı ise sınıra yaklaşan milislerin top atışı sonrası 10 km geri çekildiklerini söyledi.
MAPP işçileri direniyor
Türk-İş'e bağlı Tez-Koop-İş sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan MAPP Pazarlama ve Tanıtım işçileri, farklı illerden gelerek Ankara'da toplandı ve MAPP önünde bir basın açıklaması yaptılar. 
Doğu Guta'da rejim bombardımanı
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Şam yakınlarında rejim kontrolü dışında bulunan Doğu Guta’da rejimin bombardımanı sonucu 98 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.
Sınırsız bir dünya için
İnsanlık tarihi boyunca hep göç etti. Ancak savaşlardan, yoksulluktan veya iklim değişikliğinden milyonlarca kişinin kaçması, kapitalizmin yarattığı modern bir fenomen.
Rüyadan kâbusa
Lenin’in Rus Devrimi’ndeki liderliğinin Stalin’in terörüne giden yolu açtığı argümanı oldukça yaygın. Patrick Nielsen, devrimin bastırılmasıyla ve Stalin’in egemen olup 1917’nin amaçlarının tam tersinin vuku bulmasıyla sonuçlanan öznel ve nesnel koşulları ele alıyor.
Rejim ordusu Afrin'e mi gidiyor?
Suriye devlet televizyonu, Esad rejiminin ordusunun birkaç saat içinde Afrin’e gideceğini duyurdu. YPG ise bu iddiayı yalanladı.
Kod-A ve Akkim'de direniş sürüyor
İstanbul'da Kod-A ve Akkim'de işçilerin direnişi aylardır devam ediyor.
Kadınlar direnişte
Antikapitalistler platformu 24 Şubat Cumartesi günü saat 15:00'te İstanbul'da kadınların mücadelesinin tartışılacağı bir forum düzenliyor.
javascript