Şişli'de belediye işçileri grevde
Şişli Belediyesi'nin belediyeye ait Kent-Yol şirketini ihaleye sokmama kararıyla işsizlik tehlikesiyle karşı karşıya olan bin işçi iş bıraktı.
Kadri Gürsel savunma yaptı
İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen Cumhuriyet gazetesi davasında Kadri Gürsel savunmasını yaptı. Gürsel, "Cumhuriyet’e karşı operasyon, benim de tutuklanarak yazamaz ve konuşamaz, velhasıl gazetecilik yapamaz hâle getirilmem için bir fırsat olarak kullanıldı ve bu, birilerinin aklına son anda geldi" dedi.
Cumhuriyet çalışanlarına kitlesel destek
FETÖ üyeliği iddiasıyla yargılanan savcı Murat İnam’ın Cumhuriyet gazetesine yönelik başlattığı soruşturma kapsamında 267 gündür tutuklu bulunan gazetenin yazar, yönetici ve avukatları bugün hakim karşısına çıktı.
İsrail saldırıyor, Filistin direniyor
İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik provokasyonunun ardından saldırmaya devam ediyor, Filistinliler ise direniyor. Dünyanın birçok yerinde ise Filistin'le dayanışma gösterileri yapılıyor.
Venezuela hakkında dürüst olmak
Nicolás Maduro’nun artan bir şekilde antidemokratikleşen yönetimi sağ güçlerin şiddetiyle savaşırken, sıradan Venezuelalılar Chavismo’nun kazanımlarının kayıp gitmesini izliyorlar.
Erkem ve Üstün de tutuklandı
Büyükada’da gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve haklarında yakalama kararı çıkartılan Nalan Erkem ve İlknur Üstün tutuklandı.
Polis şiddetine mahkûmiyet
Gezi Parkı direnişinde bir yurttaşın gaz fişeğiyle gözünü kaybetmesiyle ilgili davada İçişleri Bakanlığı’nı tazminata mahkûm eden mahkeme, şikâyetçi olan yurttaşı da ‘tedbirsiz davrandığı’ gerekçesiyle kusurlu buldu.
OHAL’de mağdur olmayan kalmadı
Türk Tabipleri Birliği, İnsan Hakları Derneği ve Çağdaş Gazeteciler Derneği, dün ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarla OHAL bilançolarını açıkladı.
Hükümete Nuriye ve Semih çağrısı
KHK ile ihraç edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın işlerine dönebilmek için başlattıkları açlık grevinde 135. gün geride bırakıldı.
Irkçılık ve yoksulluk
İnsani Gelişme Vakfı ve IPSOS'un yaptığı araştırma, Türkiye'de sık sık ırkçılığa ve linç girişimlerine maruz kalan Suriyeli mültecilerin ne kadar zor şartlarda yaşamaya çalıştığını ortaya koydu.
javascript