Osman Baydemir'e “Kürdistan” cezası
Bugün meclis oturumunda konuşan HDP milletvekili Osman Baydemir, "Kürdistan" dediği için ceza aldı.
(Video) Boğaziçi'nde işçiler eylem yaptı
Boğaziçi Üniversitesi’nde 2015 yılında yapılan Sayıştay Denetimleri sonucunda üniversite Rektörlüğüne, Genel Sekreter Vekiline ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanına 180 bin lira ceza kesilmişti. Üniversite yönetimi ise bu cezayı işçilerin cebinden karşılamayı talep ediyor.
Yunanistan'da genel grev
DSİP’in Yunanistan’daki kardeş örgütü Sosyalist İşçi Partisi’nden (SEK) Panos Garganas, Yunanistan’da 14 Aralık’ta gerçekleşecek genel grevin sebeplerini anlatıyor. 
Tutuklu gazetecide birinci Türkiye
Uluslararası Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ) tarafından yayınlanan 2017 raporuna göre en çok gazetecinin tutuklu olduğu ülke Türkiye. Sıralamada Türkiye’yi Çin ve Mısır takip ediyor. 
İHD ve TİHV’den açıklama
Bir televizyon kanalında işkence yöntemlerini öven Cem Küçük’e karşı İnsan Hakları Derneği (İHD) ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) ortak bir açıklama yayınladı. 
İstikrarsızlığın damgasını vurduğu yıl
Politik istikrarsızlıkla başlayan 2017, ekonomik istikrarsızlık ve çok yönlü sorunlarla kapanıyor. MHP ve kemalistlerle ittifak kurarak OHAL’le yöneten Erdoğan ve Ak Parti’yi yeni yılda zor zamanlar bekliyor.
Büyüme ve işçi sınıfı
Faruk Sevim, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından açıklanan yüzde 11'lik büyümenin işçi sınfı açısından ne anlama geldiğini tartışıyor.
Tekeller, aktivistleri takip etmiş
The Guardian gazetesi, İngiltere'de bazı büyük firmaların, özel güvenlik şirketlerine ödeme yaparak kendilerine karşı kampanya yürüten aktivistler hakkında bilgi topladığını ortaya koydu.
İzmir'de belediye işçileri eylemdeydi
İzmir'de Salı günü DİSK Genel İş'e bağlı işçiler herkes için ayrımsız kadro talebiyle meydanlara çıktı. Genel İş Başkanı Remzi Çalışkan'ın bir konuşma yaptığı eyleme DSİP üyeleri de destek verdi. 
Kadın cinayetlerini nasıl durdurabiliriz?
25 Kasım Kadına Şiddete Karşı  Uluslararası Gün vesilesiyle farklı şehirlerde eylem çağrıları yapıldı. Bir kez daha OHAL yasakçılığının hüküm sürdüğü koşullarda kadınlar sokağa çıktılar.
javascript