DİSK, KESK, TMMOB ve TTB: “1 Mayıs’ta Maltepe’deyiz”

10.04.2018 - 18:44

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) yaptıkları basın toplantısıyla İstanbul 1 Mayıs’ında Maltepe’de olacaklarını açıkladı.

DİSK, KESK,  TMMOB ve TTB’nin genel başkanları ve yönetim kurulu üyeleri bugün DİSK’in Beşiktaş'taki genel merkezinde bir araya geldi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, okuduğu ortak açıklamada, İçişleri Bakanlığı ve valilikte yaptıkları görüşmeden bahsetti.

Bakanlığın “Biz bu yıl Taksim’i 1 Mayıs’ta açmayı düşünmüyoruz” dediğini belirten Beko, Şahin’in de aynı görüşü dile getirdiğini söyledi.

Beko şunları kaydetti: “Maalesef üzülerek söylüyorum bu yıl da Taksim işçilere tekrar kapandı. 1 Mayıs 1977 yılındaki katledilen şehit arkadaşlarımızın katilleri bulununcaya kadar Taksim talebimiz devam edecek.”

1 Mayıs'ın Maltepe miting alanında kutlanacağını duyuran Beko, "1 Mayıs meydanlarında işçiler, kamu çalışanları, mimar-mühendis-şehir plancıları, hekimler, emekliler, işsizler; kadın erkek, genç yaşlı çocuk milyonlar buluşacak. Ve bu görkemli buluşmaları gerçekleştirmek için başta İstanbul Maltepe'de olmak üzere, Türkiye'nin dört bir yanında 1 Mayıs'ı DİSK-KESK-TMMOB-TTB olarak, tüm dostlarımızla kol kola, omuz omuza, örgütleyeceğimizi burada ifade etmek isteriz" dedi.

İşçi ve emekçilerin 1 Mayıs alanlarında taleplerini ileri süreceğini belirten Beko “Yaşasın 1 Mayıs birlik, mücadele ve dayanışma günü!” diyerek açıklamayı sonlandırdı.Bültene kayıt ol