“Onlar çocuklarımın rızkıydı”: Zabıta, 80 yaşındaki adamın sattığı ıhlamurlara el koydu

01.09.2017 - 09:25

Sakarya'da ıhlamur satmaya çalışan 80 yaşındaki adamın ürünlerine zabıta el koydu. Yaşlı adam "Onlar benim çocuklarımın rızkıydı" diyerek ağladı.

Hükümet her fırsatta patronlardan yana tutum alıyor, Erdoğan, OHAL'i grevleri yasaklamak için ilan ettiklerini duyuruyor. Yoksulların payına ise sefalet ve devlet baskısı düşüyor.

DHA'nın haberine göre, Sakarya Adapazarı'nda bir caddede yer tezgahında ıhlamur satmaya çalışan yaşlı adam, zabıta görevlileri müdahale edip ıhlamurlarını alınca sinir krizi geçirerek ağladı.

Adapazarı şehir merkezindeki insanların yoğun olduğu Çark Caddesi üzerinde yer tezgahı kuran yaşlı bir adam, ıhlamur satıyordu. Bölgede devriye gezen zabıta ekipleri yaşlı adama satış yapmasının yasak olduğunu belirterek, tezgahındaki ıhlamur dolu poşetleri aldı.

Ihlamurları elinden alınan yaşlı adam caddenin kenarındaki bir pasajın önüne oturarak sinir krizleri geçirdi. Gözyaşlarına boğulan yaşlı adamı teselli etmeye çalışan vatandaşlar, zabıta ekiplerine tepki gösterdi.

Yaşlı adam ise, "Onlar benim çocuklarımın rızkıydı. Ben bu yaştan sonra para kazanmaya çalışıyorum emeğimi geri verin. 80 yaşındaki adamın malını almak nedir. Benim çocuklarım doymasın mı?" diyerek uzun süre ağladı.


SEÇTİKLERİMİZ


Bültene kayıt ol