Selahattin Demirtaş’tan Filistin çağrısı

14.05.2018 - 22:26

HDP’nin tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, tüm cumhurbaşkanlığı adaylarına Filistin için miting yapılması çağrısında bulundu.

İsrail’in en az 52 Filistinliyi öldürmesinin ardından HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın Twitter hesabından Filistin için miting çağrısı yapıldı. Tüm adayları Filistin için miting yapmaya çağıran Demirtaş’ın tweetleri şöyleydi:

1- İsrail hükümetinin sınır tanımayan barbarlığını lanetliyorum. Mazlum Filistin halkının katledilen evlatlarına Allah’tan rahmet, yaralılarına şifa diliyorum. İsrail hükümetinin vahşetini bir an önce durdurabilmek için güçlü bir ses, ortak bir duruş gösterilmesi gerekir.

2- Türkiye toplumu bu vahşet karşısında sessiz kalmadığını ve kalmayacağını dünyaya en güçlü şekilde göstermelidir.

3- Bir Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Cumhurbaşkanı adaylarına ve demokrasi güçlerine, bu vahşeti protesto etmek ve Filistin halkı ile dayanışmak için sivil toplum öncülüğünde, İstanbul’da büyük bir miting çağrısı yapıyorum.

4- İstanbul’da toplanacak milyonların çığlığı bu katliamı durdurabilir. Çok geç olmadan Filistin’e ses verelim.Bültene kayıt ol