AKP milletvekili Şahap Kavcıoğlu, akademisyen ve gazetecilere yaşam hakkını fazla gördü

14.11.2017 - 19:38

Plan Bütçe Komisyonu’nda konuşan AKP Bayburt milletvekili Şahap Kavcıoğlu, ihraç edilen akademisyenler ve hapishanedeki gazeteciler hakkında konuşarak  “Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede yaşama hakkı bile vermezler” dedi. 

AKP milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Plan Bütçe Komisyonu’nda söz alarak HDP’nin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne yazdığı raporu eleştirdi. GazeteDuvar’ın haberine göre raporda, gazeteciler, siyasetçiler ve akademisyenler hakkındaki ifadelere dikkat çeken Kavcıoğlu, “’Akademisyenler ve gazeteciler’ diyorsunuz. Bakın, şöyle bir ifadeyi yazan akademisyene bu ülkede ne yapılması gerekiyor: Kasıtlı ve planlı kıyım… Türkiye’nin kıyım yaptığını söylüyor bir akademisyen. Bu bildirinin altına imza atan hiçbir akademisyenin Türkiye’de akademisyenlik yapmaya hakkı yok. Türkiye’nin öğrencilerine ders anlatmaya hakkı yoktur” diye konuştu.

;Kavcıoğlu’na ihraçlar, hapis cezaları ve baskılar yeterli gelmemiş olacak ki, akademisyenleri “oluk oluk kanlarını akıtmak”la suçlayan Sedat Peker’in sözlerini hatırlatır biçimde şöyle konuştu,  “Türkiye’yi böyle karalayacak, Türkiye’nin kıyım yaptığını, katliam yaptığını yazacak, altına imza atacak. Kimlerle beraber yapıyor bunu? Devlete böyle bir ihanet olur mu ya? Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede yaşama hakkı bile vermezler, bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler.”Bültene kayıt ol