DİSK, Türkan Elçi, İHD ve TİHV'den adalet yürüyüşüne destek

18.06.2017 - 20:56

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı adalet yürüyüşüne Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Türkan Elçi, İnsan Hakları Derneği ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı'ndan destek geldi.

Maçka Parkı'nda adalet talebiyle tutulan nöbete DİSK de katılarak destek verdi.

DİSK Başkanı Kani Beko, "15 Temmuz darbe girişi yaşandığında en fazla dik duran konferadosyon olduğumuzu gösterdik. Çünkü 12 Eylül’de bizim arkadaşlarımız idamla yargılandı. Bugüne geldiğinde FETÖ bir araç oldu. Devrimci demokrat kurumları, insanları hedef aldılar. OHAL'le birlikte bir sürü insan işlerinden edildi. Basın ve ifade özgürlüğünü hedef alındı. 161 basın mensubu içeride. Kendisine muhalif olan herkesi hedef aldılar" diye konuştu.

Diyarbakır'da sokak ortasında öldürülen avukat ve insan hakları aktivisti Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi de Twitter hesabından "Adalet, öldürdükleriyle beraber toprağa gömüldü. Ölenler geri gelmez ,adalet geri getirilebilir. ADALET!" yazdı.

Öte yandan İnsan Hakları Derneği ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı yöneticileri de Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında yürüyüşe katıldılar.

Aslı Erdoğan ve Erdal Doğan ile röportaj: “Adalet herkes için”

CHP, sokak ve adalet!

Adalet yürüyüşünde 3. gün: Baskılara tepki büyüyor

Hapisteki vekil sayısı 12'ye çıktı: CHP, İstanbul'a yürüyor