“Demokrasiye evet, adalete evet”
Adalet Zemini, CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan adalet yürüyüşüyle ilgili yazılı bir basın açıklaması yayımladı.
Ablukayı yaratan ABD devreye girdi
Dört devletin ültimatomunu reddeden Katar, bu taleplerin "gerçekçi" olmadığını söyleyerek Trump yönetimine seslenmişti. Yanıt, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'dan geldi.
Baskın Oran'ın yanındayız!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Prof. Baskın Oran'ın "Kürtler üzerine bazı trajikomik deneyler" başlıklı yazısı için suç duyurusunda bulunduğunu açıklamış ve Oran'a yönelik hakaret içeren sözler sarfetmişti.
LGBTİ+ aktivistler onurları için direndi
Polis, günlerdir homofobik gerekçelerle yürüyüşü tehdit edenlerin isteği doğrultusunda Taksim'i ablukaya aldı. Binlerce LGBTİ+ aktivist, Taksim'de yürüyüş yasağına karşı eylemdeydi.
LGBTİ+ Onur Haftası dosyası
Marksist.org, LGBTİ+ ve Trans onur haftalarının düzenlendiği dönemde, farklı röportajlardan oluşan bir dosyayla karşınızda.
Aşkın ve özgürlüğün gücü adına!
1969 yılı 27 Haziran’ı 28 Haziran’a bağlayan gece Greenwich’teki Stonewall Inn adlı bar LGBTİ Hareketi için simgesel bir ayaklanmaya sahne oldu.
Deniz Deniz ile röportaj
Marksist.org, Onur Haftası dosyası kapsamında Deniz Deniz ile bir söyleşi gerçekleştirdi.
Aylime Aslı Demir ile röportaj
Marksist.org, Onur Haftası dosyası kapsamında Aylime Aslı Demir ile bir söyleşi gerçekleştirdi.
Deniz Rojda Tunç ile röportaj
Trans Onur Haftası bu yıl göç temasıyla yapılıyor. İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği aktivistlerinden Deniz Rojda Tunç, devlet baskısı, transların ve tüm ezilenlerin mücadelesi, göç ve ırkçılık üzerine sorularımızı yanıtladı.
Demirtaş'tan bayram mesajı
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj gönderdi.
javascript