Belarus ve Rusya'da kitlesel protestolar
Belarus ve Rusya, iktidarlara yönelik kitle gösterileriyle sarsılıyor. İki ülkede de polis eylemlere sert bir biçimde saldırdı.
Yerli-milli tahammülsüzlük
İçişleri Bakanlığı, İstanbul'da Beşiktaş'ta bulunan bir sokağa Türkçe ve Kürtçe Barış-Aşiti isminin verilmesiyle ilgili inceleme başlattı.
Sisi cuntası Mübarek'i tahliye etti
2011 yılında Tahrir Meydanı başta olmak üzere Mısır'da sokağa çıkan milyonların eylemiyle devrilen diktatör Hüsnü Mübarek, 6 yıl sonra Sisi cuntası tarafından serbest bırakıldı.
Hera Büyüktaşçıyan ile söyleşi
(Bu röportaj, AltÜst dergisinin 22. sayısından alıntıdır. AltÜst'e ulaşabileceğiniz satış noktaları: http://www.altust.org/satis-noktalari/)
Trump sağlık sistemini değiştiremedi
7 ülkeden gelenlerin vizelerinin iptal edilmesine yönelik saldırının hukuk tarafından engellenmesinden sonra, ABD Başkanı Donald Trump’ın sağlık sigortası yasa tasarısına yönelik saldırısı da yeterli desteği bulamadığı için geri çekildi.
Adalet Zemini'nden panel
Adalet Zemini Platformu, OHAL dönemindeki anti-demokratik uygulamaları ve toplumsal kutuplaşmayı tartışmak üzere özgürlük, adalet ve barıştan yana olan herkesi düzenleyeceği panele çağırıyor.
Onların “Hayır”ı, bizim “Hayır”ımız
Sosyalist İşçi gazetesinin son sayısında, referandum sürecinde yürütülen "Hayır" kampanyaları arasındaki farklar ele alındı:
Apartheid'ı yıkan siyah öfke
Güney Afrika tarihinin uzun bir dönemini “aparthaeid” adı verilen, beyazlardan oluşan azınlığın ülkenin geniş bir kesimini oluşturan siyahlar üzerinde ekonomik, sosyal ve politik güç kullandığı ırk ayrımcı bir rejim oluşturmakta.
Mazlum-Der yöneticileriyle röportaj
Mazlum-Der’in tartışmalı olağanüstü kongreden önceki genel başkanı Ahmet Faruk Ünsal ve kapatılan Diyarbakır Şubesi’nin yöneticilerinden Reha Ruhavioğlu, süreçle ilgili görüşlerini Marksist.org’a anlattı.
Korkut'un ölümü hükümete soruldu
HDP milletvekili Altan Tan, 21 Mart'ta Diyarbakır'da gerçekleştirilen Newroz kutlaması sırasında, üniversite öğrencisi Kemal Korkut’un polisler tarafından vurulmasını Meclis gündemine taşıdı.
javascript