Trump'tan yeni yaptırımlar: İran hedefte
Trump yönetiminin, balistik füze programı ve "teröre destek" olduğu gerekçesiyle İran'a yeni yaptırımlar ilan etmesine Tahran'dan sert tepki geldi.
Neve Şalom Sinagogu’na faşist saldırı
Irkçı Alperen Ocakları, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını gerekçe göstererek Türkiye'deki Yahudi toplumunu hedef aldı ve İstanbul’da bulunan Neve Şalom Sinagogu’na saldırdı.
Ege Denizi'nde 6.2 şiddetinde deprem
Ege'de Muğla yakınlarında şiddetli bir deprem meydana geldi. Gece 01:31'de gerçekleşen deprem paniğe yol açarken, Yunanistan'ın Kos adasında iki kişi hayatını kaybetti.
Musul operasyonunda 40 bin sivil öldü
Irak ordusu, mezhepçi Şii milisler ve ABD'nin başını çektiği emperyalist koalisyonun, Musul'u mezhepçi IŞİD'den geri almaya yönelik düzenlediği askeri harekâtta 40 bin sivil öldü.
Suruç'ta yaşamını yitirenler için anmalar
Kobanê'ye dayanışma amaçlı ziyaretleri öncesinde Suruç'ta IŞİD'in gerçekleştirdiği canlı bomba saldırısında yaşamını yitiren sosyalist gençler, dün birçok yerde anıldı.
Ablukacılardan Katar'a altı şart
Ablukacı dört devlet, Birleşmiş Milletler'deki temsilcileri aracılığıyla Katar'a uyması için 6 maddelik bir "genel ilkeler" listesi sundu. 13 maddelik ültimatomun yerini alan yeni listede “terör ve her türlü aşırıcılıkla mücadele”, “teröristlere finansman ve barınak sağlamanın reddedilmesi”, “kışkırtma, nefret ve şiddetten vazgeçme”, “diğer ülkelerin içişlerine müdahale etmeme” gibi talepler yer alıyor. 
Yeni kabine: 11 bakanlıkta değişim
Hükümette değişiklikler açıklandı. 11 bakanlıkta değişim gerçekleşti. 5 bakanın yeri değişti, 6 yeni bakan kabineye katıldı.
AKP tabanında yüzde 35 destek
AKP tabanında Adalet Yürüyüşü'ne %35 destek olduğu, %40'ın karşı çıtkığı iddia edildi.
Riyad diplomatik çözüme yanaşır mı?
Türkiye Katar'a asker sevkiyatına devam ederken, Erdoğan Suudi Arabistan'ı diplomatik çözüme ikna etmek için Körfez'e gidiyor.
Doğal afet değil iklim değişikliği
Su Hakkı kampanyası, bugün sabah İstanbul'da yaşanan yoğun yağmur sonucu meydana gelenlerin ardından, hükümete enerji politikalarını değiştirme çağrısı yaptı.
javascript