Metalde grev kararı fabrikalara asıldı
2 Şubat’ta grev kararı alan Birleşik Metal-İş Sendikası, 1 saat üretimi durdurarak işyerlerine grev kararını astı. 
Kıbrıs’ta Afrika gazetesine destek eylemi düzenlendi
Afrin operasyonuna ilişkin atılan manşet sebebiyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hakkında “Cevap verilmeli” dediği ve ardından saldırıya uğrayan Kıbrıs’taki Afrika gazetesi önünde bu sefer dayanışma eylemi vardı. 
Ankara’da ev baskınları
Ankara’da polisler aralarında gazetecilerin ve HDP il yöneticilerinin de bulunduğu pek çok kişinin evini bastı. Ev baskınlarının sebebi Afrin operasyonunu protesto eden sosyal medya paylaşımları. 
1968'te işçi hareketi
Çağla Oflas, Sosyalist İşçi gazetesine yazdığı yazıda 1968 isyanında işçi sınıfının oynadığı rolü tartışıyor. 
Gelir adaletsizliği artıyor
İngiliz yardım kuruluşu Oxfam, küresel gelir adaletsizliğinin 2017'de arttığını ifade ederek yaratılan küresel servetin yüzde 82'lik bölümünün en zengin yüzde 1'lik kesimin cebine gittiğini söyledi.
Birleşik Metal'den grev açıklaması
Toplu sözleşmelerde metal işçileri ile MESS arasında anlaşma sağlanamasının ardından greve çıkacağı açıklanan Türk Metal-İş'e Birleşik Metal İş de katıldı. 2 Şubat'ta grev yapacak olan sendikalar grev yasaklarını tanımayacak.
DSİP: Savaşa hayır
Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP) bir açıklama yaparak Afrin'e yönelik savaşın derhal sonlandırılmasını istedi. 
Kadınlar Trump'a karşı yine sokaktaydı
Bundan bir yıl önce milyonlarca kişinin katıldığı kadın yürüyüşleri, Donald Trump'a karşı mücadelenin fitilini yakmıştı. Kadınlar bir kez daha "Irkçı ve cinsiyetçi Trump gitmeli" diyerek sokaklara çıktı.
Ceylan Ertem'e Twitter'da linç
Şarkıcı Ceylan Ertem, sosyal medya hesabından Afrin operasyonuna ilişkin “Savaşa hayır” yazınca iktidar yanlısı medya ve çeşitli sosyal medya hesapları tarafından hedef gösterildi. 
Gazetecilere Afrin gözaltısı
T24 yazarı Nurcan Baysal ile Halkın Nabzı Genel Yayın Yönetmeni İshak Karakaş, sosyal medyada Afrin operasyonuna ilişkin yaptıkları paylaşımlar sebebiyle gözaltına alındı. 
javascript