“Marks'ın özgürlük anlayışı”
Bu yılın ilk atölyesini Bülent Somay’ın “Robotlar ve Yapay zeka işçi sınıfının yerini alabilir mi?” konusu ile yapan Kadıköy Marksizm Atölyesi, ikinci atölyesini 28 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te Ferda Keskin’in konuşmacı olduğu "Marks’ın özgürlük anlayışı" konusu ile gerçekleştirecek.
Erdoğan, AB ile yeni süreç istiyor
16 Nisan'daki başkanlık referandumu öncesinde Avrupa Birliği liderleriyle gerginliği tırmandıran Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şimdi ise yeni süreç istiyor.
29 Mayıs'ta ırkçılık karşıtı forum
29 Mayıs Pazartesi günü saat 19:00'da Cezayir Salon'da yapılacak forumda, ırkçılığa karşı mücadele eden aktivistler bir araya gelecek.
Nazi sembolleri kapatıldı
Antisemitizme karşı mücadele eden Avlaremoz.com'un aktivistleri, İstanbul'da Nişantaşı'nda duvarlara çizilen nazi sembollerinin üstünü kapatarak halkların kardeşliğini savunan stickerlar yapıştırdı.
Erdoğan, “Bahçeli'yi kastetmedim” dedi
Son günlerde Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli arasında "FETÖ'nün siyasi ayağı" hakkında yürüyen tartışmada yumuşama sinyalleri verildi.
Ceylan’ın hikâyesi
Sezen Aksu ve Tarkan 28 Eylül 2009'da Lice'de havan mermisiyle bedeni parçalanan 12 yaşındaki Ceylan Önkol için düet yaptı. Aksu'nun menajeri Yaşar Gaga’nın 'Alakasız Şarkılar' adlı albüm projesinin çıkış şarkısı ‘Ceylan’ın hikâyesini anlatıyor.
İşte taslak rapor
15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyon’nun taslak raporu Reşat Petek tarafından açıklandı.
Darbecilerden ilk siyasi savunma
Kimi 'ben katılmadım' diyor, kimi 'aldığım emirleri uyguladım'. 15 Temmuz çatı davasında yargılanan cunta liderleri, Ergenekon ve Balyoz davalarında olduğu gibi "kumpas" diyerek kurtulmaya çalışıyor.
Ateşyan’ın istifası ve Ermeni toplumu
Türkiye Ermenileri Patrikhanesi Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan, Patrik Vekilliği görevinden istifa etti. Marksist.org konuyla ilgili olarak Nor Zartonk’tan Norayr Olgar ile görüştü.
Cam işçileri iş yerlerinde yanıt verecek
9 fabrikada 6 bine yakın Şişecam işçisinin katılacağı grevin yasaklanmasının ardından, bazı fabrikalarda eylemler başladı.
javascript